Szybka dieta odchudzająca

Czy istnieje szybka dieta odchudzająca? Jakikolwiek inny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów bez głodzenia się i katowania godzinami męczących ćwiczeń? Prawdopodobnie tak, jednak trzeba pamiętać, że odchudzać trzeba się z głową.

 

Nie można poświęcić swojego zdrowia kosztem wyglądu. Podstawowe zasady szybkiej diety to spożywanie dużej ilości płynów, jedzenie niewielkich porcji, duże ilości ruchu, np. spacerów oraz wolne spożywanie posiłków. Aby żołądek wysłał informację do mózgu, że otrzymał już odpowiednią ilość jedzenia musi upłynąć co najmniej 20 minut od momentu, gdy zaczęliśmy nasz posiłek. Łatwo więc zauważyć, że jeśli jesteśmy bardzo głodni i szybko chcemy zaspokoić swój głód możemy się zwyczajnie przejeść, co jest bardzo niezdrowe.

Czy szybka dieta odchudzająca jest naprawdę skuteczna?

Warto przekonać się samemu. Każdy poranek warto zacząć wypiciem szklanki soku. Najlepiej świeżego, dopiero co wyciśniętego. Jeśli nie posiadasz wyciskarki do soków nie jest to wielki problem, gdyż wyciśnięcie soku z pomarańczy czy grejfruta nie zajmie dłużej niż dwie minuty. Następnie można napić się małej filiżanki cienkiej kawy z mlekiem lub herbaty. Widzisz już jak ważne jest nawodnienie? Podstawą jest dostarczanie organizmowi płynów pod każdą postacią przez cały dzień. Ale zwracaj uwagę przede wszystkim na to co pijesz. Pamiętaj, że wszelkie soki, cola, sprite czy fanta zawierają duże ilości cukru i nie są zdrowe dla naszego organizmu. Najlepiej w ogóle unikać napojów gazowanych. W ostateczności jednak można napisać się lekko gazowanej wody.